ویزای اربعین رایگان است

معاون عتبات عالیات سازمان حج و زیارت: ویزا طبق توافق گذشته دو کشور، رایگان خواهد بود.

ویزای اربعین رایگان است

صحبت‌الله رحمانی، معاون عتبات عالیات سازمان حج و زیارت، در گفتگویی در خصوص آخرین وضعیت اعزام زائران ایرانی به کربلای معلی گفت: در جلسه روز گذشته ستاد اربعین مقرر شد ،در صورت پذیرفتن عراق، اعزام زائران برای اربعین با رعایت پروتکل‌های بهداشتی صورت گیرد.

در همین رابطه بخوانید:

درباره تعداد زائران اعزامی به عراق برای اربعین امسال صحبتی نشده است. چون که عراق هنوز هیچ‌گونه دستورالعملی به‌صورت رسمی صادر نکرده. با این حال ایران آمادگی این را دارد تا زائران را در صورت مشخص شدن تعداد زائران اعزام کند.

شرط دریافت واکسن، در صورت درخواست عراق

به هر ترتیب برای هر تعداد زائری که برای اعزام اعلام کنند، آمادگی ثبت‌نام وجود دارد. موکب‌ها نیز آماده ارائه خدمات هستند. اگر اعلام کنند تنها افرادی که دو دوز واکسن دریافت کرده‌اند مجاز به اعزام هستند، انتخاب زائران بین این دسته از افراد صورت خواهد گرفت.

اگر قرار به اعزام زائران باشد، طی دو روز می‌توان برای ۵۰۰ هزار نفر ویزا صادر کرد. در صورت مجوز عراقی‌ها، امکان صدور ویزا در سفارت عراق، کنسول‌گری مشهد، خوزستان و کرمانشاه نیز وجود دارد. چنانچه شرایط برای این امر فراهم شود، ویزای اربعین طبق توافق گذشته دو کشور، رایگان است.

در زمان حاضر هزینه‌ای که برای ویزا پرداخت می‌شود برای ویزای تجاری است. البته سفیر عراق می‌گفت این نوع ویزا نیز رایگان است. اما مشخص نیست چرا عده‌ای این رقم را می‌پردازند که باید از سوی دستگاه‌های نظارتی پیگیری شود.

خبرگزاری میزان
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا