top
top
125
روز مانده تا اربعین
top
اشتراک
کوچک
فونت
بزرگ
کدخبر:348
تاریخ انتشار:چهارشنبه 26 شهريور 1393 - 10:43

ثبت نام پیاده روی اربعین ویژه طلاب و دانشجویان و فارغ التحصیلان از 30 شهریور

انجمن دانشگاهی توسعه علمی و فرهنگی عتبات عالیات اطلاع داد:

ثبت نام پیاده روی اربعین ویژه طلاب و دانشجویان و فارغ التحصیلان از 30 شهریور

زمان ثبت نام از 30 شهریور تا 8 مهر می باشد.اولویت ثبت نام با دانشجویان و طلابی(درحال تحصیل) است که تابحال به زیارت عتبات مقدسه عراق سفر نکرده اند. همچنین فارغ التحصیلان میتوانند در این کاروان ثبت نام کنند.از ثبت نام زوج های جوانی  که در دوران عقد میباشند معذوریم،همچنین زوج های جوان در نظر داشته باشند که محل اسکان ایشان از یکدیگر جدا میباشند.
 
 
به اطلاع میرساند انجمن دانشگاهی توسعه علمی و فرهنگی عتبات عالیات به فضل الهی و با عنایات حضرت حجت(عجل الله فرجه) همچون سنوات گذشته و این بار برای پنجمین بار اقدام به ثبت نام برای پیاده روی کربلا در ایام اربعین حسینی می نماید.از تمامی دانشجویان و طلاب و فارغ التحصیلان خواهر و برادر در خواست داریم جهت ثبت نام در موعد معین که در ذیل آمده است و پس از مطالعه دقیق شرایط اقدام به ثبت نام نمایند.
همچنین درخواست می شود جهت اطلاع رسانی و شراکت در ثواب ثبت نام شدگان ،پوستر زیر را دریافت و در دانشگاه و محله خود نصب نمایید.
 
برای دریافت پوستر اینجا را کلیک نمایید.
 

شرایط و ضوابط سفر :
1)برگزاری این اردو با مجوز سازمان حج و زیارت انجام میگیرد.تمامی زائران از بیمه و ویزای این سازمان بهره مند میشوند،اما ارز مسافرتی به کاروان ما تعلق نمیگیرد.
2)طبق برنامه،مسیر نجف تا کربلا که در حدود90 کیلومتر میباشد را پیاده طی میکنیم.لذا اگر مشکل خاص جسمانی دارید حتما دقت داشته باشید و قبل از تایید نهایی ثبت نام با مسئولان در میان بگذارید.
 (3
بازه زمانی برگزاری سفر حدودا از 13آذر تا 25 آذرماه میباشد،لذا متقاضیان محترم بایستی برای این تاریخ آمادگی داشته باشند.تاریخ دقیق متعاقبا اعلام میگردد.
4)با توجه به نوسانات قیمت ارز و همچنین عدم قطعیت درباره ی بعضی شرایط اردو،علی الخصوص در این چند وقت اخیر که کشور عراق در شرایط بحرانی قرار داشته و دارد،هزینه شرکت در این کاروان  علی الحساب650هزار تومان اعلام میشود که متقاضیان میبایست آنرا در دومرحله پرداخت نمایند.مرحله اول مبلغ3000000 ریال و مرحله دوم مبلغ3500000ریال.شایان ذکر است در صورت انصراف در هرمرحله،هزینه هایی که کاروان برای شما انجام داده(هزینه هایی چون : تهیه ویزا،هماهنگی اسکان عراق،رزرو اتوبوس ایران و عراق و....) از پول شما کسر میگردد و ما بقی به شما برگردانده خواهد شد.
تذکر :به دلیل اوضاع کنونی کشور عراق،احتمال لغو سفر و یا تغییر هزینه سفر و تغییر وسیله نقلیه از اتوبوس به هواپیما وجود دارد که لازم است ثبت نام کنندگان این مسائل را در نظر داشته باشند.تصمیم گیری در مورد این مسائل در آینده انجام خواهد گرفت.
5)متقاضیان محترم در نظر داشته باشند که محل اسکان در حسینیه های عراق میباشد. حسینیه های عراق محدودیت های بسیار زیادی در حوزه امکانات بهداشتی ، برق ,  سیستم سرمایشی و ..... دارند که باعث بروز مشکلات عدیده ای می شود.در ضمن اگر توفیق زیارت بقاع متبرکه شهرهای کاظمین و سامرا نصیبمان گردد،اسکان در این شهرها در حرم های مطهر میباشد.
6)از آنجا که این سفر در شرایطی تقریبا  غیر معمول انجام میگیرد که شامل پیاده روی و تحمل سرمای عراق و حضور در یک جمعیت بالای 20 میلیونی است،متقاضیان دقت داشته باشند که باید از لحاظ روحی و جسمی مهیای این سفر باشند ، و اگر مشکل خاص و یا سابقه بیماری دارند حتما در فرم ثبت نام با دقت و صداقت قید نمایند،در غیر اینصورت انجمن هیچ گونه مسئولیتی در قبال شما ندارد.
7)اولویت ثبت نام با دانشجویان و طلابی(درحال تحصیل) است که تابحال به زیارت عتبات مقدسه عراق سفر نکرده اند. همچنین فارغ التحصیلان میتوانند در این کاروان ثبت نام کنند.مجددا تاکید میشود که یکی از اولویت های اصلی برای ثبت نام عدم تشرف تا به امروز میباشد.
8)به دلیل محدودیت های سفر و وظایفی که برای زوج های جوان در نظر گرفته میشود که حتما باید آنها را انجام داده و در امور اجرایی کاروان کمک نمایند،از ثبت نام زوج های جوانی  که در دوران عقد میباشند معذوریم،همچنین زوج های جوان در نظر داشته باشند که محل اسکان ایشان از یکدیگر جدا میباشند.
9)حداقل یکی از زوجین باید شرایط ثبت نام کنندگان را داشته باشد،در غیر اینصورت ثبت نام صورت نمیگیرد.
10)حرکت کاروان از تهران می باشد.لذا تمامی زائران باید برای روز حرکت در تهران حضور یابند.
11)مسئولیت عدم ارسال به موقع مدارک و یا ناقص بودن آن به عهده متقاضی می باشد و انجمن در برابر حذف افراد از اردو بر اساس مطالب مذکور مختار است.
12)استفاده کردن از کوله ی هماهنگ انجمن بعنوان ساک برای کل زمان سفر و پُر کردن فرم تعهدنامه محضری انجمن در دفاتر اسناد رسمی(که بعد از واریز پول باید انجام شود) لازم الاجرا میباشد.جهت مشاهده فرم به اینجا مراجعه نمایید.

 

جهت ثبت نام از تاریخ 30 شهریور لغایت8مهرماه به اینجا( atabe.org )مراجعه نمایید.

یادداشت
لطفا نظرات خود را ارسال کنید
chaptatop
استفاده از مطالب این پایگاه با ذکر منبع بلا مانع است