top
top
02
روز مانده تا اربعین
top
ایمیل
اشتراک
کوچک
فونت
بزرگ
کدخبر:517
تاریخ انتشار:چهارشنبه 18 آذر 1394 - 17:46

امضای نامه تشکر از مردم عراق برای میهمان‌نوازی در اربعین

جمع کثیری از خبرنگاران، گزارشگران، عکاسان، فیلمبرداران، مستندسازان،‌ هنرمندان و اصحاب رسانه و همچنین فعالان شبکه‌های مجازی کشورمان با امضای نامه‌ای خطاب به مردم عراق، از پذیرایی‌ خالصانه آنان در ایام اربعین تشکر و قدردانی کردند.

به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس، جمع کثیری از خبرنگاران، گزارشگران، عکاسان، فیلمبرداران، مستندسازان،‌ هنرمندان و اصحاب رسانه و فعالان شبکه‌های مجازی کشورمان با امضای نامه‌ای خطاب به مردم عراق، از پذیرایی‌ها و میهمان‌نوازی‌های خالصانه آنان در ایام اربعین حسینی تشکر و قدردانی کردند.

متن این نامه که به امضای اهالی رسانه رسیده و همچنان در حال اضافه شدن است، به شرح زیر است:

«مردم خوب و عزیز عراق

سلام خدا بر پیامبر خاتم که گل سرسبد آفرینش است و بر اهل بیت نورانی‌اش که چراغ هدایت انسان‌ها و کشتی نجات بشریت در طول تاریخ بودند و سلام الله و سلام فرشتگان مقربش بر شما باد.

اولین باری که بالای موکب‌هایتان را دیدیم که نوشته‌اید: «خدمة‌ لِزُوّار الحسین شرفٌ لنا» به شما غبطه خوردیم. اولین باری که توی مسیر، مادر پیری را دیدیم که بهترین خرما را با پول‌هایی که در طول سال کنار گذاشته، خریده و با گریه و التماس به زائران پیاده اباعبدالله(ع) تعارف می‌کند، چشم‌هایمان بارانی شد.

اولین باری که دختران خردسالتان را دیدیم که به راهیان یار، آب تعارف می‌کردند، به یاد دختران کوچک و تشنه و بی‌پناه کاروان ابا عبدالله(ع) بغضمان ترکید، دستی بر سرشان کشیدیم و رفتیم.

آنجا که خسته بودیم و مرد عراقی دست ما را می‌گرفت و به زور، مشت و مالمان می‌داد تا بتوانیم بقیه راه را با انرژی بیشتری طی کنیم، دعایتان کردیم.

نزدیک ظهر بود، هنوز اذان نداده بودند اما سفره‌های اطعام شما گسترده شده بود. نزدیک غروب بود، با دیگر جوانان عشیره‌تان راه را بر ما بستید و نمی‌گذاشتید قدمی بیشتر برداریم و تا بر سر سفره شام شما ننشستیم رهایمان نکردید.

اذان ظهر را که می‌دادند،‌ همه در جلوی موکب‌ها نماز جماعتی برپا می‌کردید که گاه تا چندین کیلومتر تا چشم کار می‌کرد، نماز بود و جماعت. یادمان نرفته است غیرت اسلامی و عربی شما را که اجازه نمی‌دادید حتی یک زن و دختر ما در بیرون از موکب‌های گرم و نرم شما یا منازل ساده اما پر از مهربانی شما استراحت کند.

بانوی شما به استقبال خانواده‌های ما آمده و با اصرار از آنها خواسته تا چادرهای خاکی و عرق‌زده آنها را در همین فاصله شب تا سحر، بشوید و خشک کند و اتو کند و دوباره تا شده به آنها بدهد و آنها را در حیرت این پذیرایی شگرف شما بگذارد.

عزیزان عراقی!

خواهران و برادران کریم!

جا دارد همان طور که امسال با دیدن بزرگواری‌های شما این نوحه را برای شما می‌خواندیم، باز هم تکرار کنیم:

انتمُ الشُّرفا... انتم الکُرَما

خدمه للحُسین....تبذلون العطا

شاکرون لکم... کل هذا السَّخا

سالهاست با شنیدن نام اربعینِ ارباب بی کفن، «هله بیکم یا زوّار» تان را که لحنی التماس‌گونه داشت در گوشهایمان می‌شنویم و به یاد اخلاص شما و مهمان‌نوازی کریمانه همه اهالی خوب عراق می‌افتیم و حسرت می‌خوریم.

این مهمان‌نوازی تاریخی شما باعث شده است که ما ایرانی‌ها در کنار خیل چندین میلیونی دیگر از کشورهای منطقه و شبه قاره و اروپا و آمریکا و آفریقا و اینجا و آنجا، بی دغدغه مسائل حاشیه‌ای، عزم زیارت مولایمان حسین(ع) را کنیم.

در حقیقت اگر این مهمان‌نوازی افسانه‌ای و کاملاً مردمی شما و نیز همراهی‌های فراوان دولت و ارتش و نیروهای مردمی عراق در تأمین امنیت و برخی امکانات نبود، این بزرگترین همایش تاریخ جهان هم با این عظمت به وقوع نمی‌پیوست و این حماسه سالانه با این شور آفریده نمی‌شد.

این را هم می‌دانیم که چه بسیار فرزندان غیور شما که امسال به امر مرجعیت عزیز عراق حضرت آیت‌الله سیستانی و پشتیبانی فکری و تشویق معنوی ایشان، در لباس ارتش و پلیس و حشد الشعبی به خاطر حضور در جبهه‌های نبرد با وابستگان تکفیری آمریکا، در حسرت پذیرایی و خدمت همیشگی به زائران حسین(ع) سوختند، اما به آنها هم می‌گوییم مقابله با تروریست‌ها و تأمین امنیت عتبات عالیات، باعث شد میلیون‌ها نفر با خیال راحت و آرامش کامل به ذکر و توجه و زیارت بپردازند.

در همین جا بازوی قدرتمند آنها را هم می‌بوسیم و برایشان از خداوند قادر متعال، پیروزی کامل و سربلندی بیشتر می‌طلبیم.

راستش گام‌های ما چندین سال است که سعادت دارند پا در این مسیر بگذارند و می‌دانیم قبل از ما و بیش از ما کسانی بوده و هستند که آشنای این راه باشند و در آینده نیز جمعیتهای بمراتب بیشتری گام در این مسیر خواهند نهاد.

ما منتی بر شما نداریم که به این راه آمده‌ایم بلکه این شما مهربانان هستید که انگیزه‌های ما و خانواده‌های ما را برای آمدن بیشتر کرده‌اید.

ما روزنامه‌نگاران، خبرنگاران، گزارشگران، عکاسان، فیلمبرداران، مستندسازان، هنرمندان، فعالان شبکه‌های مجازی و اهالی رسانه ایران گفتیم بعد از این سال‌ها و بعد از این همه زحمت دادن‌ها، اینبار در پایان این همایش بزرگ چندین ده میلیونی،‌ از طرف خودمان، همسران و فرزندانمان،‌ از طرف دوستان و پدر و مادرانمان، آنها که امسال آمده‌اند و آنها که سال‌های پیش توفیق تشرف داشته‌اند از میهمان نوازی و پذیرایی و همه بزرگواری‌های فراوان شما از ابتدا تا انتهای راه، تشکر کنیم.

ما از همین راه دور دست و بازوی شما مؤمنان را می‌بوسیم و از شما می‌خواهیم که هر بار که به حرم‌های مطهر ولی نعمتان ما مشرف می‌شوید برای ما دعا کنید. ما هم همان طور که آنجا به شما قول داده‌ایم، شما را در حرم مطهر امام علی بن موسی(ع) یاد خواهیم کرد.

این را هم بگوییم که همه زوار ایرانی از مدیریتِ مردمیِ این بزرگترین تجمع بشری به طور خارق العاده‌ای یاد می‌کنند  و همه آنها در بازگشت از این مراسم، باورمند می‌شوند که عراقی‌ها، مصائب فعلی را بلدند پشت سر بگذارند و با این نشانه آشکار، حتماً هم بخوبی آن را پشت سر می‌گذارند.

ما کاری به جز دعا برای شما نمی‌توانیم انجام دهیم برای همین شما را در ثواب زیارت کربلایمان شریک می‌کنیم و از خدا می‌خواهیم که در بهشت، همنشین سید جوانان اهل آنجا شوید و از حضرت فاطمه زهرا(س) مادر مظلومه اربابمان می‌خواهیم که بهترین اجر را به شما دهد.

بدانید و می‌دانید که این خروش عظیم چندین ده میلیونی،‌ بزرگترین نوید و نشانه برای آمادگی کامل امت اسلامی برای ظهور منجی عالم بشریت امام عصرمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) و دلگرمی بیشتری برای آن حضرت است که با دیدن این همه انسان پای کار، به اذن الهی پرده‌های غیبت را کنار زند و ندای «یا اهل العالم...» سر دهد.

در خاتمه، از بلند نظری شما عزیزان عراقی و چشم‌پوشی‌تان بر رفتار «چند صد» نفر از جوانانِ ناپخته ایرانی در مرز زرباطیه و نیز از لطف دولت عراق که علی‌رغم فشارهای همه جانبه اقتصادی، جهت تسریع حضور مشتاقانِ «سبط النبی» در مراسم، تعداد بسیار زیادی از زائران را از روادید معاف کرد تا تشریفات اداری کوتاه شود، سپاسگزاری و تشکر می‌کنیم.

السلام علیکم و رحمت الله و برکاته علیکم جمیعاً»

 کسانی که می‌خواهند امضای آنان در زیر این نامه ثبت شود، اینجا نام خود را ثبت کنند.

یادداشت
لطفا نظرات خود را ارسال کنید
chapta
[1394/09/20 - 12:04]  
فاطمه
ف
همه چیز عالی همه چیز بیست ---- اما امام حسین نیاز به تبلیغ جهانی دارد زبان انگلیسی سایت کار نمیکند --- در این زمینه شاید بتوانم کمک کنم
yes
1
no
0top
استفاده از مطالب این پایگاه با ذکر منبع بلا مانع است