top
top
344
روز مانده تا اربعین
top
ایمیل
اشتراک
کوچک
فونت
بزرگ
کدخبر:538
تاریخ انتشار:سه شنبه 24 آذر 1394 - 13:42
جوان اوکراینی در حرم مطهر سیدالشهداء (علیه السلام) شیعه شد

تاثیر فوق العاده پیاده روی اربعین در مسلمان شدن یک جوان مسیحی اوکراینی

در سفر به کشور عراق در ایام زیارت اربعین به یقین رسیدم که اسلام دین مهربانی و راه درست انسان به سوی خداوند است و تصمیم گرفتم در حرم امام حسین(ع) مسلمان شدن خود را اعلام کنم، چون از واقعه عاشورا بسیار متاثر بودم.

به گزارش سایت آستان مقدس حرم امام حسین،جوان اوکراینی به نام رومن در حرم مطهر امام حسین علیه السلام مسلمان و شیعه شد و گفت : تحت تاثیر شخصیت عظیم امام حسین(ع) قرار گرفته و از دیدن صحنه های همبستگی شیعیان و پذیرایی آنها از عزاداران شگفت زده شده است.
(رومان) افزود: درباره اسلام مطالبی از دوستم در اوکراین شنیده بودم و او بود که مرا با مؤسسه (اهل بیت علیهم السلام) آشنا کرد و سپس از طریق آشنایی با این مؤسسه در ایام اربعین به عراق سفر کردم و با اینکه هنوز مسیحی بودم دوست داشتم آنها را همراهی کنم و با این حال به خاطر خبرهای بدی که درباره عراق شنیده بودم بسیار محتاط بودم.
وی ادامه داد: هنگامی که به فرودگاه بغداد رسیدم مضطرب شدم، اما در مسیر بغداد به کربلا نگرانی ام برطرف شد به ویژه هنگامی که میلیون ها نفر از مردم را دیدم که با پای پیاده راهی کربلا بودند و آن صحنه باعث شد به دنبال چیزی بگردم که این افراد را به این راهپیمایی کشانده است.
بیشترین چیزی که مرا شگفت زده کرد مهربانی و کرم و بخشش ملت مسلمان عراق بود و سفرم به عتبات مقدسه دیدگاه مرا نسبت به شیعیان تغییر داد. آنان درست برعکس آنچه رسانه های غربی از شیعیان می گویند، انسانهایی مهربان و به دور از جنگ و دشمنی هستند.
رومان در خاتمه گفت: در این سفر به یقین رسیدم که اسلام ناب محمدی دین گذشت و ایثار است و تصمیم گرفتم اسلام خودم را در حرم مطهر امام حسین (علیه السلام) اعلام کنم.

منبع:سایت آستان مقدس حرم امام حسین

یادداشت
لطفا نظرات خود را ارسال کنید
chapta
[1394/09/25 - 09:22]  
احمد محبوبی
ا
سلام اینجانب احمد محبوبی طلبه حوزه علمیه قم در پیاده روی اربعین امسال شرکت نمودم و گزارشی از این پیاده روی را در سایت پیامبر اعظم شهرمان آورده ام اگر صلاح می دانید و امکان دارد آن را در سایت وزینتان قرار دهید. در ذیل لینک گزارش خود را می آورم:
http://payambar-azam.com/article.aspx?nid=5682
ارادتمند شما احمد محبوبی
yes
5
no
1top
استفاده از مطالب این پایگاه با ذکر منبع بلا مانع است