top
top
90
روز مانده تا اربعین
top
اشتراک
کوچک
فونت
بزرگ
کدخبر:547
تاریخ انتشار:شنبه 23 مرداد 1395 - 18:05

ویزا ایران و ارمنستان لغو شد!/ چرا ویزای ایران و عراق حذف نمی شود؟

لازم به تذکر است سال گذشته رئیس مجلس بر ضرورت حذف ویزا بین ایران و عراق تاکید کرده بود. همچنین دکتر نادران نماینده مجلس نهم، سال گذشته اشاره کرده بودند که دولت عراق آمادگی دارد که روادید را برای تمام ایام سال لغو کند و متأسفانه در داخل بعضی از نهادها مانع انجام این کارند.


از امروز  ویزا بین ایران و ارمنستان حذف شد(فارس/ خبر شماره 209283492)، باید از مسئولان پرسید با توجه به ارتباط ویژه بین ایران و عراق و اثرات فوق العاده و غیر قابل احصای زیارت امام حسین  از جهات متعدد فرهنگی و نیز ایجاد وحدت ملی و سیاسی، که همگان به آن معترف هستند، برداشتن این ویزا یک سرمایه گذاری و بستری سازی بسیار مهم در جهت ارتقای فرهنگی و آسیب زدایی از مشکلات فرهنگی و منازعات سیاسی است.چرا ویزا بین  ایران و عراق حذف نمی شود؟

با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب به بی سابقه، بی نظیر، پر معنا و پر مغز بودن  این پدیده عظیم  و همچنین تاکید ایشان بر  عزتی که برای اسلام ایجاد کرد، جا دارد مسئولان احتمام جدی تری نسبت به حذف ویزا که بزرگترین مانع حضور مشتاقان در پیاده روی اربعین هست داشته باشند.

لازم به تذکر است سال گذشته رئیس مجلس بر ضرورت حذف ویزا بین ایران و عراق تاکید کرده بود. همچنین  دکتر نادران نماینده مجلس نهم، سال گذشته اشاره کرده بودند که دولت عراق آمادگی دارد که روادید را برای تمام ایام سال لغو کند و متأسفانه در داخل بعضی از نهادها  مانع انجام این کارند.

درخواست مردمی برای حذف ویزا به شدت افزایش یافته  بخصوص با نزدیک شدن به اربعین این درخواست ها بصورت چشمگیری افزایش پیدا کرده.

گفتنی است، سال گذشته طبق اعلام مسئولان بیش از پانصد هزار زائر فقط بخاطر عدم صدور ویزا، از حضور در  پیاده روی اربعین محروم شدند.با توجه به اینکه  بزگترین مانع حضور ایرانیان در حماسه عظیم و عزت آفرین اربعین ویزا می باشد،  ضرورت توجه به حذف ویزا بین ایران و عراق بیشتر می باشد.


#ویزا_عراق_را_حذف_کنید #حذف_ویزا_عراق #پویش_مردمی #ویزا #اربعین #اربعین95
 

یادداشت
لطفا نظرات خود را ارسال کنید
chapta
[1395/06/28 - 10:52]  
فقیر ارباب
ف
با سلام ؛ اگر دقیقاً (بدون هیچ گونه شکی) مسئولین ذیربط بجای کسب درآمد و اعلام حساب های گوناگون موضوع اربعین را که حج فقرا محسوب می شود بخود مردم و مسئولین محترم عراق بسپارند سپاسگزار و از حضرت ارباب تقاضای الو درجات مادی و سمتی را برایشان استدعا خواهیم کرد .
yes
26
no
1
[1395/08/14 - 01:19]  
زائر
ز
ای کاش گذشته عبرتی برای بعضی افراد میشد!!
نمیدونم وقتی این پیامو میخونید کی و کجا هستید ولی امیدوارم تونسته باشم ی تلنگر کوچیک به ی عده بزنم.
زائرای اربعین آقا شاید 99درصد از قشر کم درآمد جامعه باشن و تمکن مالی بالایی نداشته باشن. چرا تو روز روشن با قوانین من در آوردی تیغشون میزنید؟
مگر قرار نبود با رایزنی هاتون از اربعین امسال روادید لغو بشه؟
فردی که بعد گذشت بیش از یک سال هنوز نتونسته جوابگوی حادثه منا باشه با چه صلاحیتی هنوز رو صندلی ریاست نشسته؟
برخی افراد فکر میکنن که نهاد نظارتی بالا سرشون نیست هرکاری دوست دارن به راحتی میتونن بکنن؟ خدا رو در نظر نمیگیرن؟
چرا از احساسات زوار سو استفاده میکنید؟
فکر میکنید این پولایی که به بهانه های مختلف میگیرید راحت میتونید بخوریدش؟
پول بیمه و پول کارگزارو و پارکینگ و ویزا و خدمات و... تا چقدر؟ سال بعد چه چیزای دیگه ای میخوایید بهش اضافه کنید؟
میدونید چیه یاد اون مثل معروف افتادم که میگه تخم مرغ دزد....
تو این مملکت دل مردم به سه تا چیز خوشه خدا. امام حسین(ع)و آقا
مسئولین با صلاحیت هم برن با خیال راحت بخورن و بخوابن و بدونن که کسای دیگه هزاران کیلومتر اونور تر از ایران دارن جورشون رو با خون دادن میکشن.
یاحق
yes
12
no
1
[1395/08/16 - 21:17]  
واقعا خیلی زشته که رفتن به کاباره ارمنستان راحت تر از زیارت حرم شریف اهل بیت باشد
yes
14
no
1top
استفاده از مطالب این پایگاه با ذکر منبع بلا مانع است