top
top
344
روز مانده تا اربعین
top
ایمیل
اشتراک
کوچک
فونت
بزرگ
کدخبر:571
تاریخ انتشار:چهارشنبه 24 شهريور 1395 - 16:52

افزایش هزینه پیاده روی اربعین به جای کاهش هزینه/ بیمه اربعین ابتدا اجباری شد، سپس گران شد

هزینه ویزا که سال پیش 30 دلار بود امسال معادل ریالی 40 دلار که و به نرخ آزاد روزانه محاسبه می شود و دولت حاضر نشد ارز با نرخ دولتی به زائران اربعین بدهد

بیمه اربعین که در سال گذشته حذف شده بود به یکباره اجباری شد و هزینه آن از  مبلغ  15 هزارتومان با 76 درصد افزیش 25،900 تومان شد.همچینین حق الزحمه کارگزای به ازای هر ویزا 10 هزار تومان مشخص شد.

 واکنش مردم چیست؟  + فیلم
 بسیاری از زوار اربعین حسینی میگویند اثر فرهنگی و تربیتی این پیاده روی بر روی جوانان صدها برابر بسیاری از کارهای فرهنگی و آموزشی که  دولت برای فرهنگ و دین میکند. بنابراین صرفنظر کردن دولت از درآمد حاصل از زیارت اربعین و حتی تقبل بخشی از هزینه های آن را باید به عنوان بزرگترین سرمایه گزاری هر دولتی در عرصۀ  فرهنگ به حساب آورد.

سند(فیلم)
https://telegram.me/ArbaeenIR/663

 این در حالی است که برخی از مردم  با توجه به برنامه ریزی دولت برای دو میلیون زائر در حالی که طبق اعلام رسمی مسئولین عراقی سال گذشته 3 میلیون زائر ایران به زیارت اربعین مشرف شدند حدس میزنند که دولت سعی میکند با افزایش هزینه های اربعین، تا حدی از افزایش جمعیت زوار اربعین جلوگیری کند. غافل از اینکه دود افزایش هزینه های زیارت به چشم مستضعفین - که به فرمودۀ امام خمینی صاحبان اصلی انقلاب هستند- میرود.

آیا در زمانی که مردم عراق به عشق امام حسین(ع) اغلب هزینه های زیارت اربعین را به صفر نزدیک کرده اند،  صحیح است که دولت جمهوری اسلامی ایران به جای کم کردن و حذف هزینه های زائد زیارت، آن را افزایش دهد؟!

یادداشت
لطفا نظرات خود را ارسال کنید
chapta
[1395/06/26 - 15:47]  
محمد هاشمی
م
سلام
گروه ما سایت و پنل مدیریت کاروان های اربعین را با هدف تسهیل کار کاروانها به آدرس:
http://arbaeen.yekhadith.ir/
راه اندازی کرده است
در صورت رضایت تمایل داریم زیر مجموعه همین سایت شما قرار بگیرد
yes
4
no
1
[1395/07/24 - 19:15]  
paria
p
واقعا دولت ما دنبال چیه؟
میخواد کسری بودجه و جبران اختلاس هاش رو از جیب زائر های اربعین جبران کنه؟
چه بیمه ای اصلا؟؟ بیمه ای که برای یه شکستگی ساده باید چند برابر هزینه بیمارستان رو صرف دوندگی های بیمه کنی و اخر سر هم یه درصد خیلی کم رو میدن.
واقعا خجالت آوره! اونم با رفتاری که ما از مردم عراق با اون همه بخشندگی می بینیم.
yes
9
no
0
[1395/08/11 - 13:21]  
یه جوون مجرد بیکار
ی
دارن پول جمع میکنن برا یه نفر دیگه فک کنم یه چند هزار میلیاردی لازم داره . خب گناه داره بیچاره همگی همت کنید زودتر جور بشه.
yes
3
no
0
[1395/08/11 - 19:24]  
بهرام
ب
سلام دولت مردان تنها حکومت شیعی دنیا... ایا اشاعه فرهنگ شیعه وظیفه شماست یانه؟ ایا تحکیم اقتدار سیاسی نظام وظیفه شماست یانه؟ ایا جهانی شدن عدالت علی (ع) ارزوی شماست یا نه؟ ایا ترویج فرهنگ عاشورا دغدغه شما هست یانه؟ این را هم میدانید که بزرگترین تبلیغ فرهنک عاشورا تجمع میلیونی شیعه و محبان اهل بیت (ع) در اربعین هست .این را هم میدانید دشمنان اسلام واستکبار جهان از این تجمع وحشت جدی دارند. پس زبیری نباشید و با کار شکنی دل مهدی زهرا را ازرده نکنید. هموار کردن و اسان سازی این حرکت سیاسی وظیفه شماست. هر جنگی هزینه ای دارد این هم جنگیست بزرک به جای تیر اجر به سربازان اسلام ندهید که اخرین کسی که این کار را کرد مجبور شد با لباس زنانه از کشور فرار کند
yes
1
no
0
[1395/08/12 - 10:57]  
چرا بیمه ها رو برنمیدارن؟؟؟ خدا رو خوش نمیاد، همینم برای بعضیا زیاده. چه حقی دارن که بیمه اجباری از مردم بگیرن؟؟هر سال یه چیزی درمیارن از خودشون، یه کم از مردم عراق یاد بگیرید آخه، ویزای گروهی رو که برداشتن حالا هم بیمه رو اجباری کردن
yes
3
no
0top
استفاده از مطالب این پایگاه با ذکر منبع بلا مانع است