top
top
344
روز مانده تا اربعین
top
ایمیل
اشتراک
کوچک
فونت
بزرگ
کدخبر:583
تاریخ انتشار:پنجشنبه 01 مهر 1395 - 17:04

باز شدن مرز سومار برای تردد زئران اربعین

مرز سومار که در استان کرمانشاه قرار دارد باعث تسهیل زیارت زائران استانهای کرمانشاه، کردستان و آذربایجان غربی و شرقی خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، شامگاه دیروز کمیسیون تخصصی بازگشایی مرز سومار برای تردد زوار اربعین متشکل از هیأتی 50 نفره از دستگاهها و مراکز اداری ، سیاسی و امنیتی با حضور فرماندهان عالی رتبه نظامی استان در محل بازارچه مرزی سومار تشکیل شد.

در این نشست مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمانشاه از قطعی شدن تردد زوار برای اربعین امسال از مرز سومار خبر داد و گفت : بدنبال پیگیریهای صورت گرفته توسط استاندار کرمانشاه و بررسی هیات اعزامی از مرکز طی چند روز گذشته تردد زوار استانهای کرمانشاه ، کردستان و آذربایجان غربی از مرز سومار برای اربعین امسال قطعی شده است.

بهرام فاضلی زاد با بیان اینکه تردد زوار استان آذربایجان شرقی نیز به احتمال زیاد از مرز سومار انجام خواهد گرفت افزود : سه محور در دو شهرستان گیلانغرب و قصرشیرین برای کاهش بار ترافیکی جهت تردد زوار در نظر گرفته شده است و به منظور فراهم شدن زیر ساخت های مورد نیاز کمیته ای تخصصی به ریاست فرماندار شهرستان گیلانغرب تشکیل شده تا در کمترین زمان ممکن امکانات مورد نیاز اعم از امنیتی ، ساختار و سیستم اداری و گذرنامه ای ، بهداشتی و درمانی و رفاهی فراهم گردد.

کرم محمدی فرماندار گیلانغرب نیز گفت : همه دستگاههای مرتبط مکلف شده اند ظرف 48 ساعت آینده امکانات مورد نیاز برای تسهیل در ورود و خروج زوار از مرز سومار را به استانداری اعلام و در راستای ایجاد زیرساخت ها اقدامات لازم را بعمل آورند.

وی افزود : باتوجه به رایزنی های صورت گرفته با طرف عراقی آنها نیز متعهد شده اند که تأمین امنیت زوار را در آن سوی مرز فراهم کنند.

یادداشت
لطفا نظرات خود را ارسال کنید
chaptatop
استفاده از مطالب این پایگاه با ذکر منبع بلا مانع است