ابلاغ دستورالعمل‌های عزاداری اربعین

در گفتگو روح‌الله عبداللهی مسئول اطلاع‌رسانی ستاد محرم استان تهران اعلام شد؛ دستورالعمل‌های عزاداری ابلاغ می‌شود.

به گزارش خبرنگار قرآن و فعالیت‌های دینی خبرگزاری فارس باتوجه به گسترش ویروس کرونا در روز‌های اخیر ستاد محرم استان تهران حرکت دسته‌های عزاداری در روز اربعین را ممنوع اعلام کرد.

روح الله عبداللهی مسئول اطلاع‌رسانی ستاد محرم استان تهران به فارس گفت: حرکت دسته‌های عزاداران تهرانی در روز اربعین با توجه به تأکید وزارت بهداشت مبنی بر رعایت دستورالعمل‌ های عزاداری و پروتکل‌های بهداشتی و حفظ سلامت عزاداران حسینی؛ ممنوع است.

دستور‌العمل عزاداری اربعین ابلاغ می‌شود

هیئت‌های مذهبی و عزاداران سؤالات متعددی در خصوص نحوه برگزاری مراسم ایام ماه صفر به ویژه روز اربعین را دارند. در پاسخ به سؤال آن‌ها باید گفت که مراسم این ایام، همانند ماه محرم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و دستورالعمل‌های عزاداری به صورت ابلاغی انجام می‌شود.

توزیع مواد غذایی، برپایی ایستگاه‌های صلواتی، پیاده‌روی در روز اربعین و تجمع در هیئت‌های عزاداری بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی ممنوع است.

در همین رابطه بخوانید:

مراسم‌ها باید در فضای باز و با رعایت دستورالعمل‌های عزاداری انجام شود

مراسم سوگواری سید و سالار شهیدان باید در فضای باز با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و دستورالعمل‌های عزاداری برگزار شود. استفاده از ماسک برای تمامی شرکت‌کنندگان در هیئت‌های عزاداری الزامی است. مراسم هم نباید بیش از یک ساعت به طول انجامد.

به گزارش فارس در استان تهران ۲۰ هزار هیئت مذهبی وجود دارد. از این تعداد ۱۳ هزار هیئت در سامانه طوبی ثبت شده‌اند. هفت هزار هیئت هستند که تاکنون نام خود را در این سامانه ثبت نکرده‌اند.

 

منبع: خبرگزاری فارس
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا