احتمال غیبت خبرنگاران ایرانی در اربعین امسال

هنوز حضور خبرنگاران ایرانی در پیاده‌روی اربعین مشخص نیست

به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، هنوز حضور خبرنگاران ایرانی در پیاده‌روی اربعین مشخص نیست. هر ساله در ایام اربعین اصحاب رسانه از کشورهای مختلف به منظور نشان دادن راهپیمایی عظیم حسینی و خیل عاشقان اربعین به عراق اعزام می‌شدند. به طوری که سال گذشته بیش از یک هزار و ۸۰۰ نفر از اهالی رسانه در ایام اربعین برای انعکاس این حماسه عظیم به عراق مشرف شدند.

امسال با بسته بودن مرزهای عراق به دلیل جلوگیری از شیوع کرونا، اعزام زائران به حماسه اربعین وجود ندارد. با این وجود ستاد مرکزی اربعین در نظر دارد در صورت موافقت طرف عراقی، یک تیم رسانه‌ای اعزام کند.

در همین رابطه بخوانید:

حجت‌الاسلام حمید احمدی، رئیس کمیته فرهنگی ستاد مرکزی اربعین در گفت‌وگو با خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس با بیان اینکه سفر به حماسه اربعین برای زوار خارجی امسال امکان‌پذیر نیست، اظهار داشت: اربعین تعطیل نمی‌شود و همچنان مردم عراق در مسیرهای مختلف به سمت کربلا مشرف می‌شوند.

ما هر سال در قالب تیم رسانه‌ای جمعی از اصحاب رسانه را به حماسه اربعین اعزام می‌کردیم. امسال نیز پیشنهاد دادیم، در صورت موافقت طرف عراقی، تیم رسانه‌ای برای انعکاس حماسه اربعین به عراق اعزام شود.

اسامی ۵۰ نفر از اصحاب رسانه برای اعزام به اربعین اعلام شده است. ولی طرف عراقی هنوز برای پذیرش اصحاب رسانه برای اربعین اعلام آمادگی نکرده است. ما همچنان در انتظار موافقت عراق و صدور ویزا هستیم. البته امسال رسانه ملی با توجه به شرایط کرونا از اعزام تیم رسانه‌ای به عراق در ایام اربعین انصراف داده است.

امسال با شیوع کرونا حماسه اربعین فقط برای ساکنان کشور عراق برگزار می‌شود. با بسته بودن مرزهای عراق امکان تشرف سایر عاشقان حسینی به عراق امکان‌پذیر نیست.

منبع: خبرگزاری فارس
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا