پیش‌بینی‌ها برای اربعین ۱۴۰۱

انتقال امکانات و تجهیزات موکب‌های ایرانی به عراق

پیش‌بینی حضور میلیونی زائران در اربعین ۱۴۰۱

محمد جلال‌مآب، رئیس ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات، در جمع کارکنان و خادمان ستاد به بیان اولویت‌های کاری اربعین ۱۴۰۱ پرداخت. جلال‌مآب اظهار کرد: سال گذشته با وجود مشکلات ناشی از کرونا و تنگناهای اقتصادی، شاهد تحقق بیش از ۹۰ درصدی اعتبارات پیش‌بینی شده بودیم.

پیش‌بینی می‌شود با رفع مشکلات مربوط به روادید و محدودیت‌های کرونایی، شاهد حضور میلیونی زائران در اربعین پیش‌رو باشیم. لذا از هم‌اکنون باید برای بسیج امکانات تدابیر لازم اندیشیده شود. انجام هماهنگی‌های لازم برای نقل و انتقال امکانات و تجهیزات موکب‌های ایرانی با نهادهای مرتبط مثل گمرک، مرزبانی و طرف عراقی آغاز شده است.

اگرچه وظیفه اصلی ستاد ایجاد زیرساخت‌های رفاهی برای زائران در عتبات است اما با همت خیران حرم‌ساز و موکب‌ها، اقدامات خوبی در راستای کمک به مناطق محروم و توزیع بسته‌های معیشتی و ساخت مدرسه و خانه صورت گرفت.
موکب‌های اربعینی و خیران زیر نظر ستاد توسعه و بازسازی عتبات امسال با رقمی معادل ۹۰ میلیارد تومان، طرح آب‌رسانی به روستا‌هایی که با تانکر سیار آب‌رسانی‌ می‌شوند را بر عهده گرفته‌اند.

در همین رابطه بخوانید:

 آغاز پویش نذر عتبات همزمان با ماه مبارک رمضان

وی با بیان اینکه پروژه‌های توسعه‌ای عتبات، فرصت‌های معنوی ارزشمند برای دوستداران اهل‌بیت محسوب می‌شود، افزود: این طرح‌های عمرانی که با نگاه بلندمدت و چند صد ساله طراحی شده‌اند، به تعبیر شهید سلیمانی، نوعی صدقه جاریه و عمل کوثرانه محسوب می‌شود.

جلال‌مآب با اشاره به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان از عموم دوستداران اهل‌بیت دعوت کرد تا امسال با پیوستن به پویش نذر عتبات و با اهداء تنها «۷هزار و ۵۰۰ تومان» در سال از این فرصت معنوی ارزشمند و باقیات‌الصالحات برای توسعه حرم‌های مطهر بهره‌مند شوند.
براساس این گزارش، علاقه‌مندان به مشارکت در فیض توسعه عتبات می‌توانند به درگاه پرداخت آنلاین نذر به نشانی https://atabat.org/fa/onlinepayment/form مراجعه کنند.

متن کامل خبر: خبرگزاری تسنیم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا