افزایش ظرفیت زائران ایرانی در اربعین

نتایج نشست مطبوعاتی رئیس جمهور ایران با نخست وزیر عراق

خبر خوب نخست‌وزیر عراق

آیت الله رئیسی عصر امروز در نشست مطبوعاتی مشترک با نخست وزیر عراق گفت: بسیار از حضور هیات عالی‌رتبه کشور دوست و برادر عراق خرسندیم. بحمدالله مناسبات بین ایران و عراق بسیار خوب است. این مناسبات در حوزه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی هست ولی می‌تواند توسعه بیشتری پیدا کند. در این نشست از صبح تا الان اراده دو کشور برای توسعه مناسبات بین دو کشور مطرح شد.

ارتباط ایران با عراق فقط همسایگی نیست. بلکه ارتباط در باورها، ارتباط قلب‌ها و ارتباط عمیق دو کشور،‌ ملت و دولت باهم است. علی‌رغم خواست دشمنان این مناسبات می‌تواند توسعه پیدا کند.

در همین رابطه بخوانید:

نقش آفرینی دو کشور در منطقه و جهان و ارتباطات بین للمللی می‌تواند روی روابط ایران و عراق اثرگذار باشد. آن‌چه در نشست‌های تخصصی بین وزرای محترم مطرح شد و آن‌چه در نشست بنده و نخست وزیر عراق مطرح شد؛ همه در جهت توسعه مناسبات است. تصمیماتی گرفته شد که امیدواریم این تصمیمات سریعا به اجرا دربیاید.

خبر آقای نخست وزیر عراق برای لغو روادید بین دو کشور خبر خوبی بود. اراده عراق و ایران برای توسعه کریدور ریلی و ارتباط شلمچه با بصره که قرار است با سرعت انجام گیرد؛ ان شالله با پیگیری ایشان و وزرای مربوطه در ایران و عراق نکته خوبی بود که قرار است انجام شود.

افزایش تعداد زائران ایرانی در اربعین

مسئله مالی و پولی بین دو کشور از مسائلی است که در مورد‌ آن صحبت شد. قرار است با پیگیری‌هایی که انجام می‌شود، این کار هم دنبال شود. در آستانه اربعین هستیم و وضعیت کرونایی برای دو کشور و جهان هست. حفظ و صیانت از زائران مسئله مهمی است که محدودیتی برای عراق ایجاد کرده است. ولی آقای نخست وزیر برای اینکه عاشقان ابا عبدالله الحسین بتوانند از این زمینه برای زیارت مضجع نورانی امام حسین استفاده کنند، این وعده که تعداد زائران ایرانی در اربعین به میزانی که امکان دارد افزایش یابد، را دادند. که این از خبرهای خوبی بود.

امیدوارم روز به روز روابط بین دو کشور افزایش یابد و علیرغم خواست دشمنان دو کشور، همواره شاهد روابط خوبی بین ایران و عراق باشیم.

خبرگزاری فارس
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا