ماجرای شنیدنی شهید دستغیب از خونین شدن تربت حرم امام حسین(ع)

کتاب «داستان‌های شگفت انگیز»

ماجرای شنیدنی شهید دستغیب از خونین شدن تربت حرم امام حسین(ع)

شهید دستغیب در در کتاب «داستان‌های شگفت انگیز»:
ملا عبدالحسین خوانساری فرمود آقا سید مهدی پسر آقا سید علی صاحب شرح کبیر مریض شده بود و برای استشفاء، آیت اللّه شیخ محمد حسین صاحب فصول و حاج ملا جعفر استرآبادی که هر دو از بزرگان شیعه بودند را امر فرمود که غسل کنند و با لباس احرام داخل سرداب قبر مطهر امام حسین(علیه السلام) شوند. از تربت قبر مطهر بردارند و برای ایشان بیاورند و هر دو شهادت دهند که آن تربت قبر مطهر است.

در همین رابطه بخوانید:

آن دو بزرگوار رفتند و دستور را عمل کردند. مقداری از خاک را آوردند و مقداری را هم به بعضی از خیرین دادند. یکی از آن افراد خیّر عطاری از معتمدین بود. من به عیادت او رفتم و ایشان از باقیمانده آن تربت را مقداری به من داد و من آن را در میان کفن مادرم گذاشتم.

روز عاشورا اتفاقی نظرم به ساروق آن کفن افتاد. رطوبتی در آن احساس کردم آن را برداشتم و گشودم. دیدم کیسه تربت که در لای کفن بود مانند شکری که مرطوب باشد، حالت رطوبتی گرفته و رنگ آن مانند خون تیره گردیده است و به ساروق رطوبت رسیده است. بی آن‌که آبی آنجا باشد. چون لب طاقچه بود. آن را در محل خودش گذاشتم و در روز ۱۱ محرم ساروق را آوردم دیدم رطوبت در آن نیست. از این پس در ایام دیگر آن رطوبت را ندیدم فهمیدم که خاک قبر مطهر هر کجا که باشد، در روز عاشورا شبیه خون می‌شود.

عکس خونین شدن تربت اصلی حرم امام حسین در روز عاشورا در موزه حرم امام حسین(ع)

تربت حرم امام حسین

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا