تلاش برای تسهیل مراسم اربعین

۸ محور مهم مرتبط با مراسم اربعين در ديدار رئيس ستاد مرکزي اربعين با نخست وزير عراق

ایجاد تسهیلات برای مراسم پیاده‌روی اربعین

در دیدار حسین ذوالفقاری، معاون وزیر کشور و رئیس ستاد مرکزی اربعین جمهوری اسلامی ایران، با مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق که در جریان سفر وی به تهران روی داد، موضوعات مهم مرتبط با مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی مورد تبادل نظر طرفین و پیگیری از سوی طرف ایرانی، قرار گرفت.

در همین رابطه بخوانید:

حسین ذوالفقاری در این دیدار، امکان صدور مجوز برای انتقال نیازمندی‌های موکب‌داران ایرانی از طریق مرزهای زمینی، امکان کاپوتاژ خودروهای امداد و نجات هلال احمر و حذف تست PCR در زمان صدور روادید و جایگزینی آن با ارائه تست منفی PCR در هنگام ورود به فرودگاه‌های ایران برای سفر به عراق را مورد تأکید و پیگیری قرار داد.

قطعی و نهایی کردن سهمیه زائرین ایرانی برای شرکت در مراسم اربعین و راه‌های کاهش هزینه سفر، از دیگر محورهای مورد تأکید در این دیدار بود که مورد توجه قرار گرفت.
ذوالفقاری در این دیدار، با اشاره به اهمیت زائدالوصف هماهنگی طرفین در اجرای مقررات بهداشتی، تعیین و اعلام پروتکل های بهداشتی مشترک بین دو کشور را خواستار شد.

رئیس ستاد مرکزی اربعین جمهوری اسلامی ایران در دیدار با نخست وزیر عراق، همچنین همکاری بیشتر طرف عراقی برای فعالیت شرکت‌های هواپیمائی ایرانی در ایام اربعین را مطرح و پیگیری کرد.

در این دیدار، نهایتاً مقرر گردید نمایندگان ستاد مرکزی اربعین با دفتر نخست وزیری عراق، ظرف ۲۴ ساعت آینده همه موارد را مشخص و پس از هماهنگی، اجرایی نمایند.

منبع: ایرنا
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا