اجابت

بسته شب‌های جمعه (پوستر+ مستند)

بسته شب‌های جمعه

حسین عزیز…

شهید محمد شهاب؛ روز عاشورا با همه روزهایش فرق می‌کرد. یک آدم معمولی بود؛ بدون عبا و عمامه، با پای برهنه. جلوی هیئت نوحه همیشگی‌اش را می‌خواند:

به خیمه‌ها خبر کنید که حسین کشته شده
شال عزا به سر کنید که حسین کشته شده

راوی: عبدالله گرجی| کتاب خط عاشقی ۱

مقدمه خاطرات عملیات والفجر۴ که توسط شهید شهاب به رشته تحریر درآمده است:

بسمه تعالی
جمله‌ای با امام حسین(علیه السلام) عرض می‌کنم: حسین عزیز ، شب هشتم ماه محرم است، آقا خودت می‌دانی که آرزوی نهایی من این بوده است که لیاقت پیدا کنم قطره خون سیاه و آلوده‌ام در راه تو ریخته شود. تو را به حق مادرت فاطمه(سلام الله علیها) از خدا بخواه مرا از کاروان این عزیزان عقب نیندازد.

در همین رابطه بخوانید:

 درست است که من با آنان خیلی فاصله دارم و آن‌ها خیلی مراحلی را طی کرده‌اند که من آن را هم نمی‌توانم درک کنم چه رسد به عمل، اما لطف تو آن قدر است که حتی حر ریاحی راه بگیری که دل تو و خانواده‌ات را ابتدا رنجاند، افتخار می‌یابد همراه عزیزانی چون علی اکبر و عباس و… به شهادت برسد. حال آیا می‌شود که من ناامید شوم؟نه به خدا.
سال‌هاست به یاد حسین عزیز نوحه خوانده‌ام، سینه زده‌ام ،گریه کرده و گریانده‌ام و این توشه راه من است و امسال هم با لطف خودش به جبهه شهادت او راه یافته‌ام آیا حسین تقاضای مرا رد خواهد کرد؟
هیهات، حاشا به کرم اباعبدالله که ریزه‌خوار خوان نعمتش را حال که وقت بار عام است بخواهد از درگاه لطف خویش براند و ناامیدش کند…

شهید روحانی محمد شهاب ، دادستان انقلاب اسلامی در بیرجند | تولد: ۳۳/۰۱/۰۷ بیرجند | شهادت: ۶۴/۱۱/۲۲ فاو، عملیات والفجر۸ | مزار: گلزار شهدای بیرجند

شهید محمد شهاب

شهید مهدی زین‌الدین: هرگاه در شب جمعه شهدا را یاد کنید؛ آن‌ها شما را نزد اباعبدالله یاد می‌کنند!

 

بسته شب‌های جمعه به جهت استفاده شما برای اشتراک‌گزاری، استوری، تصاویر مساجد و حسینیه‌ها و… یک روز قبل از پنجشنبه منتشر می‌شود.

 

پوستر «اجابت»

حسین عزیز

شما می‌توانید پوستر «اجابت» در سایز اصلی، استوری و مربع را از این‌جا دانلود کنید.

 

علائم ظهور بقیه‌الله(ارواحنافداه) در کلام امام خمینی(ره)

این قلب‌هایی که قبل از انقلاب توجه به دنیا و اعمال دنیوی داشت؛ کم‌تر توجه داشت به غیب و از غیب کم‌تر جلوه‌ای در او حاصل می‌شد، ما امروز می‌بینیم که این جلوه‌ها حاصل شده است. این شوق و شعف‌ها برای آن‌ها حاصل شده است. دست عنایت خدای تبارک و تعالی به سر این ملت کشیده شده است و ایمان آن‌ها را تقویت فرموده است؛ که یکی از علائم ظهور بقیه‌الله(ارواحنافداه) است…

امام خمینی(رحمه‌الله‌علیه) | بخشی از مستند «الا یا اهل العالم»

۴۲امین سال‌گرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران مبارک باد.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا