آقای تشنه‌لب

بسته شب‌های جمعه (پوستر+ نوحه)

بسته شب‌های جمعه

حُر امام حسین(علیه السلام)

شب عاشورا بود. احمد تعدادی از بچه‌ها را جمع کرد و گفت: «حُر در شب عاشورا توبه کرد و امام حسین هم او را بخشید و به جمع خودشان راه داد. بیایید ما هم امشب همین کار را بکنیم. حُر امام حسین شویم.»

در همین رابطه بخوانید:

نیمه شب وقتی بچه‌ها از خواب بیدار شدند، سید احمد گفت: «پوتین‌هایتان را دربیاورید.» سپس همه بند پوتین‌ها را به هم گره زد. داخل آن را پر از خاک کرد و روی دوش‌ها انداخت. بعد، چند ساعتی را در بیابان‌های «کوزران» در حین پیاده‌روی، گریه و عزاداری کردیم. هر کس زیر لب چیزی زمزمه می‌کرد، ولی احمد چیزهایی بر زبان جاری می‌ساخت که تا به حال نشنیده بودم.

کتاب خط عاشقی۱، به نقل از کتاب شهید احمد پلارک

فرازی از وصیت‌نامه شهید پلارک

…ستایش خدای را که ما را به دین خود هدایت نمود و اگر ما را هدایت نمی‌کرد، ما هدایت نمی‌شدیم. السلام علیک یا ثارالله. ای چراغ هدایت و کشتی نجات. ای رهبر آزادگان، ای آموزگار شهادت بر حران. ای که زنده کردی اسلام را با خونت و با خون انصار و اصحاب باوفایت. ای که اسلام را تا ابد پایدار و بیمه کردید. (یاحسین دخیلم). آقا جانم وقتی که ما به جبهه می‌رویم، به این نیت می‌رویم که انتقام آن سیلی که آن نامردان بر روی مادر شیعیان زده، برای انتقام آن بازوی ورم کرده می‌رویم. برای گرفتن انتقام آن سینه سوراخ شده می‌رویم. سخت است شنیدن این مصیبت‌ها. خدایا به ما نیرویی و توانی عنایت کن تا بتوانیم برای یاری دینت بکار ببندیم. خدایا به ما توفیق اطاعت و فرمان‌برداری به این رهبر و انقلاب عنایت بفرما. خدایا توفیق شناخت خودت آن‌طور که شهدا شناختند به ما عطا فرما و شهدا را از ما راضی بفرما و ما را به آن‌ها ملحق بفرما…

شهید سید احمد پلارک | تولد: ۴۴/۰۲/۰۷ تهران | شهادت: ۶۶/۰۱/۲۲ شلمچه، عملیات کربلای۸ | مزار: گلزار شهدای بهشت زهرا(سلام‌الله‌علیها) تهران، قطعه۲۶

شهید پلارک

شهید مهدی زین‌الدین: هرگاه در شب جمعه شهدا را یاد کنید؛ آن‌ها شما را نزد اباعبدالله یاد می‌کنند!

بسته شب‌های جمعه به جهت استفاده شما برای اشتراک‌گزاری، استوری، تصاویر مساجد و حسینیه‌ها و… یک روز قبل از پنجشنبه منتشر می‌شود.

پوستر «آقای تشنه‌لب»

پوستر شب جمعه

شما می‌توانید پوستر «آقای تشنه‌لب» در سایز اصلی، استوری و مربع را از این‌جا دانلود کنید.

نوحه «بی‌پناه»

نوحه «بی‌پناه» با نوای حاج مهدی سلحشور، از مجموعه شب‌های دلتنگی
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا