ساخت متروی کربلا برای جابجایی زائران/ احداث شهرک ویژه زائران ایرانی در کربلا

class=”nwstxttoppane”>

فرماندار کربلا خبر داد
ساخت متروی کربلا برای جابجایی زائران/ احداث شهرک ویژه زائران ایرانی در کربلا
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13940507001649

فرماندار کربلا با اشاره به اینکه ساخت مترو برای جابجایی زائران در شهر کربلا در دستور کار قرار گرفته است، گفت: زمینی برای ساخت مجتمع مسکونی ویژه زائران ایرانی تهیه کرده‌ایم که با تکمیل‌ شدن آن می‌توانیم ۳ هزار نفر را اسکان دهیم.

خبرگزاری فارس: ساخت متروی کربلا برای جابجایی زائران/ احداث شهرک ویژه زائران ایرانی در کربلا

 
  •  

سیدحسین جواد احمد المنکوشی در حاشیه مراسم غبارروبی ضریح شهید آیت‌الله سید حسن مدرس که روز گذشته انجام شد، در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کاشمر اظهار داشت: ایران از لحظه نخست، ارتش و نیروهای مردمی عراق را برای ایستادن و مقابله با گروهک‌های تکفیری حمایت کرد به طوری که جنگی که در نزدیک دروازه‌های عراق در حال شکل‌گیری بود اکنون به خانه داعش برگشته است.

وی با ابراز خرسندی از تشرف به زیارتگاه شهید مدرس کاشمر یادآور شد: همراه شدن با آیت‌الله خاتمی امام جمعه موقت تهران برای زیارت شهید مدرس به ما روحیه دیگری می‌دهد که به زائران ایرانی خدمات بهتر و مطلوب‌تری ارائه کنیم.

فرماندار کربلا با بیان اینکه از سال گذشته موضوع آماده‌سازی و ایجاد فضای مناسب برای اسکان زوار ایرانی در دستور کار قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: ساخت مترو برای جابجایی زائران در شهر کربلا در دستور کار قرار گرفته است تا زائران با استفاده از آن به راحتی بتوانند در زیارتگاه‌های این شهرستان حضور یابند و در زمان حضور میلیونی زائران در ایام خاص به ویژه اربعین مشکلی برای تردد به وجود نیاید.

وی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم با ساخت شهرکی در شهر کربلا زمینه را برای حضور زائران ایرانی و ارائه خدمات مطلوب فراهم کنیم، تصریح کرد: هم اکنون زمینی برای ساخت مجتمع مسکونی ویژه زائران ایرانی تهیه کرده‌ایم که با تکمیل شدن آن می‌توانیم ۳ هزار را اسکان دهیم.

احمد المنکوشی همچنین از امضای یک پیش‌نویس و تفاهم‌نامه بین شهر کربلا و طبس خبر داد و تأکید کرد: امیدوارم با اجرایی شدن این تفاهم‌نامه در بین شهر طبس و کربلا شاهد برقراری رابطه خوبی در حوزه گردشگری باشیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا