سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس: لغو روادید از سوی کشور و رئیس مجلس عراق پیشنهاد شده است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: از آنجایی که روابط گسترده تجاری و زیارتی بین ایران و عراق وجود دارد از لغو روادید با بغداد استقبال می کنیم.

سیدحسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به درخواست رئیس مجلس عراق برای لغو روادید با ایران، اظهار داشت: جمهوری اسلامی از  لغو روادید با کشورهای همسایه و منطقه به خصوص عراق که دوست و همسایه ماست استقبال می کند.

نماینده مردم ورامین در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: ایران و عراق مرادوات گسترده اقتصادی و گردشگری دارند و سالانه میلیون ها ایرانی برای سفر زیارت به عراق می روند که لغو روادید رفت و آمد ها را تسهیل می کند.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی از لغو روادید با جمهوری اسلامی عراق استقبال می کند، تاکید کرد: لغو روادید از سوی کشور و رئیس مجلس عراق پیشنهاد شده است، متقابلا این کشور هم به دنبال تسهیل روابط با ایران است چرا که روابط تجاری گسترده ای با ما دارند و عراقی ها خواستار سفر به شهرهای زیارتی ایران هستند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در خصوص استفاده از پایگاه نوژه برای حمله به مواضع داعش در عراق گفت: در این باره هیچ محدودیتی وجود ندارد اما از آنجایی که فاصله تا سوریه بیشتر از عراق است چنین همکاری بین ایران و روسیه شکل گرفته، ایران هیچ محدودیتی برای مبارزه با تکفیری ها و گروه های تروریستی در عراق ندارد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار اخیر با سلیم الجبوری رئیس مجلس عراق عنوان کرد: عراق پیشنهاد رد لغو روادید بین تهران و بغداد را عنوان کرده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا