عکس | از پشت لنز | مجموعه چهارم + لینک دانلود

امسال تنها خاطرات سفرهای قبل مثل عکس و دلنوشته تسکین بی‌قراری عاشقان امام حسین(ع) شده است

ایام اربعین است و عاشقان زیارت کربلا، کبوتر دلشان در هوای بین الحرمین پر می‌کشد. امسال سهم همه از پیاده‌روی اربعین، جاماندن شد و تنها خاطرات سفر سال‌های قبل تسکین قلب عاشقان شده است. خاطراتی که یا در مداحی و نوحه خلاصه می‌شود و یا ورق زدن عکس راهپیمایی در سال‌های قبل التیام بخش است.

هر ساله آیین پیاده‌روی اربعین حسینی با شور و عظمت خاصی در کشور عراق برپا می‌شود. پیاده روی عظیم که بزرگ ترین اجتماع مذهبی جهان به شمار می‌رود. این تجمع نمادی از وفاداری شیعیان و همه مسلمانان جهان به ارزش‌های ناب عاشورایی است. مسیری که امام حسین(ع) با خون سرخ خود آن را به تاریخ نشان داد.

 

در همین رابطه بخوانید:

در سال‌های اخیر این تصاویر است که با یک زبان مشترک به نام دوربین پیام اربعین و این اجتماع عظیم را به دنیا مخابره کرده است.

عکاسان با استفاده از تجهیزات حرفه‌ای عکاسی و زائران با تلفن ‏های همراه به ثبت صحنه‌های شورآفرین و حماسی پیاده‌روی اربعین پرداختند. کادربندی از لحظات و صحنه‌ها در نگاه هر فردی برای هر عکس متفاوت است. از فعالیت موکب‏‌ها و هیئات مذهبی گرفته تا پذیرایی مردم عراق.

 

 

وقتی لنز دوربین به یاری دل‌ها می‌آید

پیاده‌روی اربعین از نگاه لنز دوربین متفاوت است و در واقع اینجاست که لنز دوربین‌ها به یاری دل‌ها شتافتند.

البته این فقط بخشی از ماجرست. بخش مهم ثبت لحظات ماندگار پیاده‌روی اربعین به عنوان یک رویداد تاریخی، پررنگ شدن عطر معنویت وجودی هر فردی است. این مهم لذت ثبت یک کادر را برای یک عکاس دو چندان خواهد کرد.

 

شما می‌توانید مجموعه تصاویر [۲۶فریم] آقای سید احسان باقری با کیفیت خوب را از اینجا دانلود کنید.

عکس یاقری

 

پیش نمایش عکس‌ها

سید احسان باقری

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا