۶ هزار هیات حسینی جهت خدمت رسانی به شیعیان در اربعین

ثبت نام ۶ هزار موکب جهت خدمت رسانی به شیعیان در اربعین

کمیته عالی هیات های عزاداری حسینی در استان نجف اشرف اعلام کرد که تاکنون بیش از ۶۰۰۰  موکب برای خدمت رسانی به زایرانی که در پیاده روی میلیونی اربعین حسینی شرکت می کنند؛ ثبت نام کرده اند .
به گزارش پایگاه خبرگزاری عراقی القلم، در بیانیه ای که از سوی کمیته مذکور منتشر شد آمده است که چندین روز قبل از آغاز ماه صفر مقدمات زیارت اربعین فراهم شد تا خدمات رسانی به افراد شرکت کننده در پیاده روی به شکل بهتری صورت گیرد.
در ادامه بیانیه آمده است که تاکنون ۶ هزار هیات خدماتی در  تمام استان نجف، به این منظور ثبت نام کرده و در حال مستقر شدن در راه های منتهی به کربلا هستند؛ تا به رهراوان و عاشقان حسینی خدمات مختلف ارائه دهند. علاوه بر آن با مسوولین دولتی در این باره هماهنگی هایی صورت گرفته شد تا این پیاده روی با موفقیت و امنیت کامل به پایان رسد.
لازم به ذکر است که هر ساله از ابتدای ماه صفر تا اربعین حسینی ، میلیون ها تن از شیعیان از تمام کشورهای جهان به عراق می روند تا زیارت اربعین را به جای آورند که اغلب تمام مسیر را پیاده می روند؛ در تمام مسیرهایی که به سوی کربلا منتهی می شوند هیات هایی مستقر شده اند که خدمات مختلف به زایران رهرو ارائه می دهند.

منبع:شفقنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا