پناه

بسته شب‌های جمعه (پوستر+ کلیپ صوتی)

بسته شب‌های جمعه

غلام اباعبداللّه

شدت علاقه و محبت هادی به امام حسین(ع) وصف ناشدنی بود. او از زمانی که خود را شناخت در راه سید و سالار شهیدان قدم بر می‌داشت.

هادی از بچگی در هیئت‌ها کمک می‌کرد. او در کنار ذکر‌هایی که همیشه بر لب داشت، یاحسین(ع) را تکرار می‌کرد. واقعا نمی‌شود میزان محبت او را توصیف کرد. این سال‌های آخر وقتی در برنامه‌های هیئت شرکت می‌کرد حال و هوای همه تغییر می‌کرد.

زمانی که هادی ساکن نجف بود، هر شب جمعه به کربلا می‌رفت. در مدت حضور در کربلا از دوستانش جدا می‌شد و خلوت عجیبی با مولای خود داشت.

خوب به یاد دارم که هادی از میان همه شهدای کربلا به یک شهید علاقه ویژه داشت. بعضی وقت‌ها خودش را مثل آن شهید می‌دانست و جمله آن شهید را تکرار می‌کرد. هادی می‌گفت: من عاشق «جون» غلام آقا اباعبدالله(ع) هستم. جون در روز عاشورا به آقا حرف‌هایی زد که حرف دل من به مولاست. او از سیاه بودن و بدبو بودن خودش حرف می‌زد و اینکه لیاقت ندارد که خونش در ردیف خون پاکان قرار گیرد. من هم همین گونه‌ام، نه آدم درستی هستم، نه …

در همین رابطه بخوانید:

در این آخرین سفر هادی مطلبی را برای من گفت که خیلی عجیب بود! هادی می‌گفت: یک بار در نجف تصمیم گرفتم که سه روز آب و غذا کمتر بخورم یا اصلا نخورم تا ببینم مولای ما امام حسین(ع) در روز عاشورا چه حالی داشت. این کار را شروع کردم. روز سوم حال و روز من خیلی خراب شد. وقتی خواستم از خانه بیرون بیایم دیدم چشمانم سیاهی می‌رود. من همه جا را مثل دود می‌دیدم. آن قدر حال من بد شد که نمی‌توانستم روی پای خودم بایستم. از آن روز بیشتر از قبل مفهوم کربلا و تشنگی و امام حسین(ع) را می‌فهمم.

منبع: برشی از کتاب پسرک فلافل فروش

شهید محمدهادی ذوالفقاری | تولد: ۶۷/۱۱/۱۳ تهران | شهادت: ۹۳/۱۱/۲۶ مکیشفیه سامراء | مزار: نجف، وادی‌السلام

شهید محمدهادی ذوالفقاری

شهید مهدی زین‌الدین: هرگاه در شب جمعه شهدا را یاد کنید؛ آن‌ها شما را نزد اباعبدالله یاد می‌کنند!

 

بسته شب‌های جمعه به جهت استفاده شما برای اشتراک‌گزاری، استوری، تصاویر مساجد و حسینیه‌ها و… یک روز قبل از پنجشنبه منتشر می‌شود.

 

پوستر «پناه حسین»

پناه حسین

شما می‌توانید پوستر «پناه حسین» در سایز اصلی، استوری و مربع را از این‌جا دانلود کنید.

 

کیپ صوتی «می‌خواهم برای امام خود بمیرم»

روضه شب جمعه | استاد پناهیان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا