مجموعه شش جلدی «سر آغاز»

مجموعه شش جلدی «سر آغاز»؛ الگوی مفهومی پیاده‌روی اربعین از نگاه مقام معظم رهبری

مجموعه شش جلدی «سر آغاز»

به قلم سید محمد صادقی آرمان. انتشارات شهید کاظمی.

مجموعه شش جلدی «سر آغاز» الگوی مفهومی پیاده‌روی اربعین از نگاه مقام معظم رهبری می‌باشد که به ماموریت اصلی حرکت جهانی پیاده‌روی اربعین اشاره می‌کند.

در هر جلد از این کتاب‌ها سعی شده است که به واکاوی مأموریت‌های مهم پیاده‌روی اربعین و همچنین توسعه مفهوم کامل حادثه اربعین پرداخته شود.

استفاده حداکثری از ظرفیت پیاده‌روی عظیم اربعین

در سال‌های اخیر جمعیت حاضر در مراسم پیاده‌روی اربعین در عراق در صدر یکی از بزرگترین اجتماعات مسالمت آمیز جهان قرار گرفته است. در این سال‌ها بحث کاروان و موکب‌های خدمات‌رسانی اربعین بسیار داغ بوده. از طرفی توسعه خدمات به زائران را موجب شده است. اما لزوم هدایت این موکب‌ها و خادمان در جهت صحیح و موازی با موازین علمی و مکتبی حادثه اربعین از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود.

در همین رابطه بخوانید:

با توجه به گسترش فعالیت‌های سخت‌افزاری اربعین، الگوی مفهومی پیاده‌روی اربعین از نگاه مقام معظم رهبری نقشه جامع جهت استفاده حداکثری از ظرفیت پیاده‌روی عظیم اربعین است. ایشان برای پیاده‌روی اربعین ۵ مأموریت اصلی را تعیین نموده‌اند که عبارت‌اند از:

وحدت، احیای حادثه کربلا، مبارزه حق علیه باطل، امتداد پیاده‌روی اربعین و الگوسازی که هر کدام در یک جلد گرد آوری شده است.

اربعین درحادثه‌ی کربلا یک شروع بود.

مجموعه شش جلدی سر آغاز به ما می‌گوید که اربعین درحادثه‌ی کربلا یک شروع؛ یک آغاز بود. سید محمد صادقی آرمان از اربعین صحبت می‌کند. واقعه‌ای که می‌تواند به پیوندی بین تمام مسلمانان دنیا بیانجامد. پیوندی که اتحاد را بسازد و تقویتش کند. اتحادی نه فقط برای مسلمانان ایران، بلکه برای تمام مسلمانان دنیا؛ اتحادی که همه کشورهای اسلامی از آن سود می‌برند. اتحادی که در دنیا بازتاب دارد و می‌تواند کلیدی برای حل مشکلات باشد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا