مستند | ۳۱۳

معرفی مستند اربعینی ۳۱۳

حماسه جهانی پیاده‌روی اربعین را می‌توان خط شکن و پیش قراول تمدن نوین اسلامی در بعد جهانی به شمار آورد. تمدن نوین اسلامی خلق عالمی جدید است، و با گفتن و تبیینِ تنها، نمی‌توان آن را قابل درک کرد. در کنارِ تبیین و کار علمی، ارائه نسخه‌های کوچک و فشرده عملی و عینی است که راه تمدن سازی را باز می‌کند و اربعین چنین قابلیتی دارد.

در همین رابطه بخوانید:

 اگر وقایعِ پیاده‌روی اربعین در حداکثر ممکن، مورد استحصال هنری قرار گیرند، آنگاه در حداکثر ممکن توانسته‌ایم، از ظرفیت عظیم پیاده‌روی اربعین، در ایجاد تراکم و انباشت تجربه‌های عملی و ریختن آن به ظرف تاریخی برای رسیدن به اشباع تمدنی، استفاده کنیم. بدین ترتیب فرآیند تحقق تمدن نوین اسلامی را سرعت و شتاب می‌دهیم.

مستند۳۱۳

مستند۳۱۳ که ساخته امین کاشرفی است، روایت راهپیمایان اربعین حسینی است که با فرزندان خردسال خود راهی کربلا شده‌اند. آن‌ها در مورد ۳۱۳ تن از یاران امام زمان(عج) و ظهور امام زمان(عج) صحبت می‌کنند.

بزرگ‌ترین زنجیره انسانی از نجف تا کربلا در روزهای منتهی به اربعین معجزه این سال‌های محرم و صفر است. دوست‌داران حسین(ع) قدم در راهی می‌گذارند که پر از سختی است اما یک صدا باور دارند «سختی در این راه آسان می‌شود.»

هر کجا قدم گذارند یادآور مصیبت‌های اهل بیت(علیهم السلام) است. آن‌ها که حضور دارند، از لذت‌های سفر می‌گویند و آن‌ها که جا می‌مانند از فراق و دوری می‌گویند.

بدون اغراق هر اربعین به تعداد حضور میلیون‌ها انسان، میلیون‌ها راوی و داستان و معجزه دارد. مسیری که برای هر کس یک مفهوم دارد و او را به یک شیوه رشد می‌دهد.

می‌توانید این بار راهپیمایی اربعین را از دید امین کاشرفی در قالب مستند۳۱۳ تماشا کنید:

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا