مستند | شما چه کسی هستید؟

مستند شما چه کسی هستید؟ ۱۲روایت از عشق و دلدادگی زائران امام حسین(ع) در ایام اربعین است.

مستند شما چه کسی هستید؟ ۱۲روایت از عشق و دلدادگی زائران امام حسین(ع) در ایام اربعین است.

در همین رابطه بخوانید:

شما چه کسی هستید؟ مستندی ۹۵دقیقه‌ای و متشکل از ۱۲اپیزود است. در این مستند تلاش شده گوشه‌هایی از این راهپیمایی و ویژگی‌های منحصر به فرد آن به تصویر کشیده شود.

در مستند شما چه کسی هستید؟ هر اپیزود یک موضوع دارد و ماجرایی از راهپیمایان را به نمایش می‌گذارد. در مجموع دوازده موضوع و شخص مستقل در این فیلم روایت می‌شود. بعضی اپیزودها موضوعی است و برخی، متکی به داستان یک فرد است اما در نهایت اپیزودها با هم ارتباط دارند.

مستند شما چه کسی هستید؟ کاری فوق‌العاده از آقای وحید چاووش می‌باشد. در این مستند با به تصویر کشیدن بخشی از زندگی زائران و خادمان در مسیر پیاده روی اربعین جلوه‌ای از عظمت و شکوه این بزرگ‌ترین راهپیمایی دنیا را به تصویر کشیده است.

روایت اول: ضیافت آب

روایت اول شما چه کسی هستید؟ خانواده فقیری را  نشان می‌دهد که برای اینکه خدمتی به زائران پیاده اربعین بکنند، با آب ضیافتی به پا کردند.

روایت دوم: میهمان هور

روایت دوم شما چه کسی هستید؟ زندگی ابوکمیل است که رئیس یکی از قبایل عراق و مسئول موکب امام رضا(ع) می‌باشد. وی با نهایت تواضع هر چه دارد برای زائران پیاده خرج می‌کند. شرح حال این خادم را باید ببینید.

روایت سوم: به دنبال جواهر

شما چه کسی هستید؟ کاری بسیار زیبا و جذاب از آقای وحید چاووش می‌باشد که با به تصویر کشیدن بخشی از زندگی زائران و خادمان در مسیر پیاده روی اربعین جلوه‌ای از عظمت و شکوه این بزرگترین راهپیمایی دنیا را به تصویر کشیده است.

روایت چهارم: عکسی برای رضا

روایت پنجم: آواز در باران

روایت پنجم ماجرای  پسر جوانی است که ناامید از پزشکان برای شفای خود با پای پیاده و زیر باران عازم کربلاست.

روایت ششم: زنگ قهوه

روایت ششم فعالیت یک خادم را به تصویر می‌کشد که قهوه برای زائران پیاده اربعین مهیا می‌کند. این زائر معلول با مشقتی فراوان و فقط به عشق امام حسین قهوه برای زائران آماده می‌کند.

روایت هفتم: به همین سادگی

روایت هفتم شما چه کسی هستید؟ زندگی ام‌علی (یک پیرزن فقر) را به تصویر می‌کشد که برای اینکه زائری به خانه ببرد ساعت‌ها التماس می‌کند. پس از موفقیت با سختی بهترین خوراکی‌ها را برای زائران پیاده اربعین مهیا می‌کند. با دیدن این کلیپ شرمنده عشق ام‌علی می‌شویم.

روایت هشتم: باز باران

روایت هشتم روایت خانواده‌ای محب اباعبدالله الحسین(ع) است که با عشق فراوان به زائران خدمت می‌کنند.

روایت نهم: قربانی

روایت نهم شما چه کسی هستید؟ شرح حال ام جاسم یک خادم عاشق واقعی اباعبدالله الحسین هست که برای این‌که بتواند به زائران پیاده اباعبدالله خدمت کند حاضر بود فرزند خود را قربانی کند… باید حتما این کلیپ فوق العاده را ببینید.

روایت دهم: راه شب

روایت دهم مربوط شرح ماجرای زائران پیاده عاشقان امام حسین(ع) که در زمان صدام با تمام سختی‌هایی که حزب بعث ایجاد می‌کردند ولی باز با طی این مسیر در شب و عبور از مسیرهای مخفی خودشان را به کربلا می‌رساندند. البته در این راه عده‌ای جان یا اعضای بدن خود را فدا می‌کردند.

روایت یازدهم: بازگشت

روایت یازدهم مستند مربوط به بازگشت زائران می‌باشد. ارتش عراق با وسایل نقلیه ارتش با احترام زائران را در امر بازگشت به محل زندگی خودشان کمک می‌کنند.

روایت دوازدهم: سید اکرم

روایت دوازدهم مربوط به سید اکرم یکی از خادمان دل‌سوخته اباعبدالله است که مخلصانه به گروه مستند ساز کمک می‌کند.دل‌سوختگی سید اکرم به حدی است که دیگر توان شنیدن روضه ندارد و با کوچک‌ترین اشاره‌ای جانش آتش می‌گیرد. حتما این قسمت زیبا را ببینید.

بخش پایانی مستند: لحظه وصال

بخش پایانی مستند که لحظه وصال این رودهای خروشان عاشق اباعبدالله می‌باشد که به صورت فوق‌العاده هنرمندانه ساخته شده است، به‌خصوص موسیقی و تصاویر آن به زیبای هر چه تمام تر این لحظه اتصال معشوق را به تصویر کشیده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا