ای که بوی فاطمه آید از خاک کوی تو

بسته شب‌های جمعه (پوستر+ کلیپ)

بسته شب‌های جمعه

به مناسبت وفات حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیها)

معصومه، زینب امام رضا(علیه‌السلام)

سال‌هایی که گذشت تاریخ نیز به مظلومیت و حق‌طلبی خاندان محمد(ص) شهادت داد. امام رضا(ع) در دوران امامت خویش همچون پدران خود به نشر علوم الهی پرداخت و این دوران همگام شد با خلافت مأمون عباسی.

و سفر… که به گفته امام بی‌بازگشت بود و رنج دوری برادر که برای خواهر می‌ماند.

امام رضا(ع) خواهران فراوانی داشت. اما در میان تمام آن‌ها، حضرت معصومه(س) با ابعادی متفاوت، سفری را در پیش می‏‌گیرد که همان ویژگی سفر حضرت زینب(س) را در بردارد.

در آن مرحله از تاریخ، حضرت معصومه(س) همان رسالتی را به عهده داشت که حضرت زینب(س) بعد از کربلا و آن ‌همه غربت برعهده می‌گیرد.

در همین رابطه بخوانید:

تاریخ تکرار می‌شود و دوباره رنجی بر دل خواهری می‌نشیند که جز خدا هیچ‌کسی از عمق آن باخبر نمی‌شود. حضرت زینب(س) که در کربلا عروج و شهادت برادرش را دید و بیان کرد تا نسل به نسل منتقل شود و این حادثه زنده بماند.

معصومه(س) نیز راهی سفری شد که افشاگری بر ضد خیانت‌های بنی‌عباس هدفش بود. تأیید ولایتمداری و ولایت‌محوری ایشان بود. همه این‌ها بود و یک‌چیز دیگر هم بود؛ دل‌تنگی خواهری که برادرش را دوست داشت…

مگر نه اینکه حضرت زینب تا آخرین لحظه شهادت همراه برادر بود؛ شاید معصومه(س) نیز می‌رفت تا آخرین لحظه در کنار برادرش باشد. آخر او زینب امام رضا(ع) بود.

بسته شب‌های جمعه به جهت استفاده شما برای اشتراک‌گزاری، استوری، تصاویر مساجد و حسینیه‌ها و… یک روز قبل از پنجشنبه منتشر می‌شود.

پوستر«ای که بوی فاطمه آید ز خاک کوی تو»

بسته شب‌های جمعه: زینب امام رضا(علیه‌السلام)

شما می‌توانید فایل با کیفیت پوستر «بوی فاطمه آید ز خاک کوی تو» را باکیفیت خوب در سایز اصلی، استوری و مربع از این‌جا دانلود کنید.

 

کلیپ«شب‌های جمعه»

هم‌چنین می‌توانید کلیپ «شب‌های جمعه» با صدای سید مجید بنی‌فاطمه را با کیفیت خوب در آپارات اربعین ببینید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا