ممنوعیت تردد از مرزهای خسروی و پرویزخان

باتوجه به شیوع بیماری کرونا و اعلام رسمی دولت عراق مبنی بر عدم پذیرش زائران و مسافران به منظور حفظ سلامتی آن‌ها، مرز‌های خسروی و پرویزخان بسته است.

فرماندار قصرشیرین از مردم خواست تا به هیچ عنوان به مرز‌ها مراجعه نکنند. زیرا در شرایط کنونی امکان حضور زائران در عراق مهیا نیست و امکان تردد به شهر‌های مذهبی عراق در آستانه‌ی اربعین حسینی از مرز رسمی خسروی وجود ندارد.

باتوجه به قرمز بودن وضعیت تمامی استان‌های کشور به لحاظ همه گیری ویروس کرونا در شرایط کنونی و با تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر حفظ پروتکل‌های بهداشتی از همه عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) درخواست می‌شود که از سفر و مراجعه به مرز‌ها خودداری کنند. زیرا عراق تمامی گذرگاه‌های خود را با ایران بسته است. هیچ مجوزی برای خروج افراد از مرز‌های کشورمان به سمت عراق صادر نمی‌شود.

شیوع بیماری کرونا تبعات جبران ناپذیری را برای سلامت جامعه در بر دارد. از این رو زائران حسینی به منظور قطع زنجیره کرونا و برای همکاری و همراهی با کادر درمان که تلاش‌های شبانه روزی دارند، امسال اربعین را به شکلی متفاوت در منازل خود به عزای حسینی خواهند پرداخت.

در همین رابطه بخوانید:

 از تمامی مردم کشورمان درخواست می‌کنیم که به قصرشیرین و مرز خسروی سفر نکنند. چون راه بسته است و سفر در شرایط قرمز کرونایی تنها سلامت آن‌ها را به مخاطره می‌اندازد.

قصرشیرین در غرب کرمانشاه با ۲۷ هزار تن جمعیت، بیش از ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق دارد و در امتداد این مرزهای طولانی، ۲ مرز رسمی خسروی و پرویزخان قرار دارد که اولی هم مرز با حوزه حکومت مرکزی (بخش عربی) و دومی هم مرز با اقلیم کردستان عراق است.

منبع: خبرگزاری ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا